0
0
s2sdefault
powered by social2s

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου στον 46ο τελικό του Κυπέλλου Λακωνίας το Σάββατο 9 Μαρτίου επικράτησε του Πανγυθεατικού στα πέναλτι με σκορ 7-6 και κατέκτησε το δεύτερο Κύπελλο Λακωνίας στην ιστορία της.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 42ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σικαλόπουλου ενώ ο Πλεμμένος διαμόρφωσε το 1 - 1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 78ο λεπτό του τελικό.
Η παράταση έληξε με σκορ 1 - 1 και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Περισσότερα: Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου Κυπελλούχος Λακωνίας...

0
0
0
s2sdefault

Κύπελλο Λακωνίας: Α.Ε. Πελλάνας-Καστορείου – Πανγυθεατικός, το Σάββατο ο μεγάλος τελικός

0
0
0
s2sdefault

AEPELLANAS KASTOREIOY LOGOΤο Σάββατο 9 Μαρτίου, στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, θα διεξαχθεί ο 46ος τελικός του Κυπέλλου Λακωνίας μεταξύ του Πανγυθεατικού και της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου με ώρα έναρξης 14:45. Αύριο Παρασκευή, θα παρατεθεί στις 18:00 συνέντευξη τύπου στα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λακωνίας.

Περισσότερα: Κύπελλο Λακωνίας: Α.Ε. Πελλάνας-Καστορείου –...

s2sdefault

Α.Ε. Πελλάνας-Καστορείου - Αστέρας Βλαχιώτη 1-2. Το πρόγραμμα και η βαθμολογία του Ομίλου

0
0
0
s2sdefault

Στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 21ης  αγωνιστικής του 8ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας δεν τα κατάφερε. Απέναντι στον Αστέρα Βλαχιώτη που μάχεται για να μείνει στην κατηγορία έχασε εντός έδρας με σκορ 1-2.
Οι παίκτες του Αστέρα προηγήθηκαν μόλις στο 6’ με τον Πούφλη και στο 19’ ο Σαμπατάκος πέτυχε το 0-2. Το μόνο που κατάφερε η Α.Ε. Πελλάνας-Καστορείου ήταν να μειώσει στο 90’ με τον Σικαλόπουλο και να γράψει το τελικό 1-2.

Περισσότερα: Α.Ε. Πελλάνας-Καστορείου - Αστέρας Βλαχιώτη...

0
0
0
s2sdefault

Γ Εθνική: Ένωση Λέρνας-ΑΕ Πελλάνας Καστορείου 0-1. Στην πέμπτη θέση με 32 βαθμούς

0
0
0
s2sdefault

Νίκη για την Α.Ε.Πελλάνας-Καστορείου, στο εκτός έδρα παχνίδι με τη Λέρνα, με 1-0, και με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Σικαλόπουλο. Για την κορυφή η Καλαμάτα κόλλησε στη δυτική Αττική, μένοντας στο 1-1 με τον Μανδραϊκό, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ασπρόπυργος, ο οποίος επιβλήθηκε 5-0 του Πάμισου στη Μεσσήνη και μείωσε στους 2 βαθμούς από την κορυφή.